1. Stanovte si ciele.
Existuje veľa dôveryhodných výskumov, ktoré naznačujú, že nastavenie cieľa môže byť veľmi užitočné pri vytvorení stratégie. Len sa uistite, že si položíte zopár kľúčových otázok: Stanovujem si realistické ciele? Budem musieť pracovať viac na dosiahnutie týchto cieľov? Ak ste spokojní s cieľmi, ktoré ste stanovili, mali by ste sa snažiť vytvoriť svoj študijný plán, v ktorom budete na nich dbať.
2. Vytvorte si študijný plán.
Čas je vzácny. Nikto si to viac neuvedomí, ako študent, ktorý neštudoval až do noci pred skúškou. Potom je samozrejme príliš neskoro. Kľúčom k efektívnemu učeniu je vytvoriť si efektívny študijný plán. Nielen, že vám to pomôže zorganizovať a vyťažiť čo najviac zo svojho času, ale tiež uvoľní vašu myseľ a eliminuje stres, ktorý dostávate pred skúškou, vediac, že nie ste vôbec pripravení.
3. Robte si pravidelné prestávky.
Nikto z nás nie je stroj, takže je dôležité si uvedomiť, že nemôžete udržať optimálnu úroveň koncentrácie bez toho, aby ste si oddýchli. Môže to mať formu desaťminútovej prechádzky, výletu do telocvične alebo rozhovoru s priateľmi. Pravidelné krátke prestávky nielen, že pomáhajú zlepšiť vašu koncentráciu, ale môžu zvýšiť aj vašu produktivitu.
4. Otestujte sa.
Je to zvláštne, ale niekedy jednoducho vstúpite na skúšku a zabudnete na veci, ktoré ste sa naučili. Riešením je psychicky pripraviť sa na tlak, že si musíme zapamätať kľúčové dátumy, fakty, mená, vzorce a podobne. Testovanie s pravidelnými kvízmi je skvelý spôsob, ako to urobiť. Čím viac budete trénovať, tým lepšími sa stanete.
5. Zdravá rovnováha
Zhodnoťte sa po fyzickej a aj psychickej stránke. Nenaložte si toho na vaše plecia priveľa. Učte sa pravidelne a nie nárazovo. Robte si pravidelne prestávky a uvidíte, že sa budete v škole postupne zlepšovať a vaše výsledky budú vynikajúce.